Розробка та узгодження технологічної документації на продукцію (ТУ, ТІ) - Київська філія ДП "Київоблстандартметрологія" (Киевоблстандартметрология)

Розробка та узгодження технологічної документації на продукцію (ТУ, ТІ)

Технічні умови (ТУ) – це документ, що відображає вимоги, що пред’являються до продукції, процесу чи послуги. Крім цього, в них вказується, якими процедурами можна перевірити дотримання цих вимог. За своєю суттю, ТУ – це замінник ДСТУ, і розробляються вони в тому випадку, якщо з якихось причин організація випускає свою продукцію за стандартами, відмінним від вимог ДСТУ або в разі, якщо ці стандарти ним не визначено.

Компанія може розробити ТУ для свого виробничого процесу або придбати вже існуючі у іншій компанії ТУ за схожою технологією випуску продукції. ТУ є частиною технічної документації підприємства, в них відображаються вимоги до виготовлення, контролю якості та приймання готової продукції, а також до її характеристик.

Технічні умови (ТУ) можуть бути розроблені як на якийсь один виріб (речовина, матеріал), так і відразу на декілька. Вимоги, заявлені в ТУ не повинні суперечити вимогам ДСТУ.

Для виробника Технічні умови (ТУ) перш за все є документом, що визначає практично всі ланки виробничого ланцюга, на його основі повинен вибудовуватися весь процес виробництва. Крім цього, ТУ значною мірою визначають рівень якості готової продукції, тому відповідно до них виробник несе відповідальність за те, щоб цей рівень був не нижче заявленого в цій документації.

Для споживача Технічні умови (ТУ), перш за все, є документом, на підставі якого можна робити висновки про сумлінність виробника, оцінивши відповідність реальної якості продукції заявленим в документації. В обов’язковому порядку в ТУ прописується розділ, в якому описуються методи контролю якості та приймання готової продукції.

До Технічних умов розробляється Технологічна інструкція (ТІ), в якій детально розписується:
– вимоги до сировини;
– технологічний процес виробництва;
– рецептури (при необхідності);
– карти технологічного контролю.

Для розробки ТУ і ТІ знадобиться 2 – 4 тижні.

в залежності від класу небезпеки вироблених виробів Технічні умови підлягають реєстрації в різних інстанціях, таких як: Держсанепідслужба, Держгірпромнагляд, Держспоживстандарт (реєстрації не підлягають ТУ на дослідні зразки, досвідчені партії, вироби в одиничному виконанні і т.д.)

Ми проконсультуємо Вас по даному питанню, розробимо і узгодимо технічну документацію (ТУ, ТІ) на продукцію.

Перелік необхідних даних для розробки ТУ, ТІ:
– реквізити заявника (виробника) в т.ч. код ЄДРПОУ виробника;
– найменування виробів, перелік модифікацій (найменувань);
– перелік сировини і документи на імпортну сировину;
– опис технологічного процесу (докладно);
– таблиця технологічних діаграм;
– способи упаковки, пакувальний матеріал та документи на упаковку;
– транспортування (види транспорту, транспортного засобу, параметри транспортування);
– умови зберігання;
– термін придатності (зберігання).

Замовити зворотній дзвінок та отримати консультацію:

Уточніть, які послуги вас цікавлять? *X